restaurace

10 věcí, které váš host očekává

Nestačí jen otevřít restauraci a vytvářet příjem. Není to jen o vášni k vaření. Musíte efektivně řídit podnikání, najímat a školit profesionální tým, poskytovat hostům pozitivní zážitek zákazníka v restauraci. Když pracujete v průmyslu HoReCa- bez ohledu na to, zda jste řadovým pracovníkem, ve středním managementu nebo majitelem- neustále někomu sloužíte. Otázkou je, jak vybudovat pozitivní zkušenost vašich hostů, jak je přimět, aby se k vám vraceli. Má klíčový vliv pouze dokonale uvařené jídlo? Níže uvádíme, jak udělat dojem něčím jiným, než jen dokonalým menu.

Zde je 10 kroků, které vám pomohou přilákat věrné zákazníky do vaší restaurace:

1. Prostudujte si své cílové publikum. To je to, co jste měli udělat, než jste začali podnikat. Když je tedy restaurace již otevřená, znovu si upřesněte představu o svém hostu. Jaká je to věková skupina, jaké jsou jejich zájmy, problémy, potřeby, očekávání? Když přesně znáte portrét své klientely, nezbývá než zasáhnout reklamou, nabídnout se přímo té cílové skupině.

2. Najděte svoji osobnost / bod rozdílu. V okolí klienta jsou stovky restaurací, kaváren, brasserií, taveren, gastropubů, grill barů a tak dále. Aby byla vaše nabídka úspěšná, musí být odlišná. Najděte svou vlastní a jedinečnou chuť, co můžete nabídnout.

3. Práce na autenticitě. Pokud kupujete výrobky od místních farmářů a potravinářských řemeslníků - řekněte o tom v nabídce a propagujte na svých kanálech sociálních sítí.

4. Vybudujte v restauraci jedinečnou a přátelskou atmosféru. Navzdory chutné kuchyni může atmosféra a standardy služeb znamenat rozdíl i pro klienty. Musíte se postarat o pozitivní zážitek ze svého pátrání na každém kontaktním bodu v restauraci. Celkový zážitek zůstává - pocit, který vás nutí vracet se na toto místo znovu a znovu, všechny malé detaily: usměvavý číšník, přátelský interiér, hudba, osvětlení, větrání, parkovací místa, toalety a mnoho dalšího.

5. Vytvořte upřímný pohostinský systém. Nic nepomůže, pokud práce vašich zaměstnanců není správně nastavena. Nevrlý číšník podlomí veškeré vaše úsilí o vytvoření útulné atmosféry a kvalitní kuchyně. Emocionální složka navíc na hosty působí více než ta funkční: dokážou odpustit nějaký zádrhel při vaření, ale co si neodpustí okomentovat je pomalý, lhostejný číšník s kamennou tváří.

6. Potěšte hosty "wow faktorem". Zamyslete se nad tím, co jim můžete nabídnout, aniž byste za to utratili spoustu peněz (pozdravení stálých hostů jménem, pohoštění na účet podniku v zimním období horkým nápojem při čekání na objednávku, milý sladký dárek pro dítě zákazníka, speciální prostírání pro speciální hosty atd.). Všechny tyto maličkosti mohou opravdu něco změnit. Nezanedbávejte je.

7. Integrujte sociální sítě, abyste přilákali klienty. Váš host si může rád fotit jídlo, možná selfie a zveřejňovat je na sociálních sítích. Fotky zákazníků, pětihvězdičkový rating, pozitivní komentář a recenze bude nejlepším marketingem pro ostatní, což může povzbudit to, aby přišli další to vyzkoušet. Všichni více důvěřujeme recenzím se skutečnými fotografiemi než jen textům.

8. Nezanedbávejte Master classy, speciální akce pro vaše hosty. Kdo by se nechtěl dotknout tajemství dobrého stolování? Master class - kurs vedený šéfkuchařem v oblíbené restauraci může být skvělou příležitostí k budování loajality mezi náročnými klienty- je to opravdu přidaná hodnota.

9. Buďte flexibilní. Co se stane ve vaší restauraci, pokud host požádá o další šálek horké vody na čaj? Co když se kuchyně zavře ve 22:00 a host se rozhodne, že ve 22:00 chce ještě dezert? Jak se s touto situací vypořádají vaši zaměstnanci?

10. Zvažte systém slev. A to neznamená poskytovat slevu pro všechny: klienti s vysokým sociálním postavením nemusí pro všechny ostatní návštěvy potřebovat 10% slevu. Proto je možné připravit některé "klubové karty", které umožňují přístup ke zvláštním událostem - ochutnávky vín, večeře, Master classy. Pokud sloužíte rodinnému publiku, je výhodné, když se část z účtu za útratu vrátí na kartu v podobě věrnostních bodů. Neváhejte sledovat postupy konkurentů a vyberte si nejlepší možnost pro své hosty.

restaurace

Zeptejte se sami sebe, jak jste ochotni odchýlit se od pravidel a standardů kvůli spokojenosti hosta. Pro koho vaše pravidla fungují: obchodní pohodlí nebo pohodlí hostů? Odmítnutí očekávání hosta je často nerentabilní. Oceňuje a pamatuje si vaši flexibilitu. Můžete mít fantastickou restauraci Fine Dining nebo stánek s kebabem, můžete mít neformální restauraci, rychlé občerstvení nebo specializovanou butikovou kavárnu, můžete mít úžasný dekor, skvělou hudbu na pozadí, můžete mít chytrý marketing a PR, můžete mít skvěle vypadající servery, můžete mít vše, co se vám líbí, ale celková zkušenost zákazníků může být pro restaurační podnikání ve finále důležitější než jakýkoli jiný faktor.